Fundacja Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja
Fundacja Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja
Zapraszamy na rehabilitację

Zapraszamy na rehabilitację

Przyjmujemy pacjentów w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie....

  • Zapraszamy na rehabilitację

Zakończyła się realizacja projektu Szkoła Partnerstwa

 fio

Celem projektu było podniesienie kompetencji grupy pracowników śląskich samorządów i przedstawicieli NGO i ułatwienie im rozwijania współdziałania pomiędzy oboma sektorami.

Wyjątkowość przedsięwzięcia przejawiała się w formie wsparcia, w zaproszeniu do wspólnej pracy reprezentantów sektora pozarządowego i samorządów lokalnych. Przeszkolenie w osobnych grupach przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządów przyniosłoby w jakiejś części podobne rezultaty – wiele barier w rozwoju współpracy wynika bowiem przede wszystkim z braku wiedzy. Ale dla nas najważniejszy był właśnie „eksperyment” polegający na połączeniu obu grup – uczestniczki i uczestnicy pracowali i spędzali wspólnie czas podczas szkoleniowych weekendów. Jesteśmy pewni, że dzięki temu przełamaliśmy również te bariery współpracy, które wynikają z wzajemnych uprzedzeń i złych doświadczeń.

Wszystkich uczestników łączyła duża motywacja do podnoszenia jakości i rozwijania współpracy pomiędzy administracją i organizacjami pozarządowymi. Potwierdziła to zarówno dobra frekwencja podczas poszczególnych zjazdów, opinie samych uczestników potwierdzających w ankietach swoje postępy, jak również opinie trenerów wskazujących na zaangażowanie wszystkich uczestników w pracę i naukę. Dzięki temu wiedza przekazywana podczas szkoleń i warsztatów przyczyniła się do osiągnięcia głównego celu projektu.

Niezwykła aktywność uczestniczek i uczestników „Szkoły Partnerstwa” oraz bezdyskusyjny profesjonalizm trenerek i trenerów sprawił, że dysponujemy wielkim kapitałem do kontynuacji projektu.

Realizacja projektu Szkoła Partnerstwa była możliwa dzięki dofinansowaniu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz zaangażowaniu finansowemu realizatora – Fundacji Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej.

Uczestniczki i uczestnicy projektu:

Julia  Abrahamowicz, Wioletta Bagnicka, Marta Białowąs, Małgorzata Bonczek-Dąbal, Barbara Bożek, Bogumiła Burchart, Jerzy Cembala, Krystyna Dec, Rafał Foit, Piotr Gliński, Alicja Grodoń, Małgorzata Jędrzejczyk, Monika Kłeczek, Helena Kłósko, Jolanta Kłusek, Bożena Kohl-Gudzik, Bożena Kondziołka, Grażyna Koniecka, Zofia Kopaczka, Vira Koval-Blakhut, Agnieszka Lis, Błażej Marek, Anna Piekarska, Magdalena Pyrkosz, Tomasz Stolarczyk, Tomasz Szlaga, Jerzy Tracz, Agata Wierny, Adam Witas, Elżbieta Wolny, Wojciech Zięba, Kinga Brzeszcz, Roman Żak.

Trenerki i trenerzy:

Beata Adamczyk – Nowak, Jacek Arasim, Marta Bogusz, Alicja Gawinek, Artur Gluziński,

Krystyna Gotkowska-Basińska, Jacek Gralczyk, Agata Hofelmajer-Roś, Małgorzata Jabłońska, Tomasz Kosmala, Magdalena Mike, Władysław Pęksa, Joanna Podgórska-Rykała, Bartłomiej Rak, Grzegorz Wójkowski

Zespół zarządzający i administrujący projektem:

Michał Bagrowski, Apolonia Lassler, Małgorzata Malejka, Agata Rosowska, Dawid Zieliński

Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu bardzo dziękujemy za ich wkład i pomoc.

Zachęcamy do zapoznania się z bezpłatnym poradnikiem „Szkoła Partnerstwa. Kompendium współpracy organizacji pozarządowych i samorządu terytorialnego”.

Przedstawiamy Państwu poradnik, który jest podsumowaniem Szkoły Partnerstwa.

Od jakości funkcjonowania organizacji pozarządowych i jednostek samorządowych zależy jakość społeczeństwa obywatelskiego. Współpraca obu sektorów opiera się na wysokich kompetencjach, wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu specyfiki działania oraz motywacji do współdziałania.

Mamy nadzieję, że niniejszy przewodnik ułatwi czytelnikom wdrażanie idei partnerstwa realizowanego nie tylko z ustawowego obowiązku, ale przede wszystkim ze zrozumienia lokalnych potrzeb i chęci dzielenia się doświadczeniem i zasobami.

Publikacja jest udostępniana bezpłatnie. 

Wersję elektroniczną można pobrać z niniejszej strony (pobierz wersja PDF)

Nakład tradycyjny wynosi 1000 egzemplarzy.

Osoby i instytucje, które chcą otrzymać poradnik w wersji drukowanej prosimy o przesłanie zamówienia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W zamówieniu proszę podać ilość zamawianych egzemplarzy i adres wysyłki. Koszt wysyłki pokrywa wydawca.

Fundacja Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja © Copyright 2024 
Projekt i wykonanie strony: intMar.eu