50 urodziny Bolka i Lolka

Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta w Bielsku-Białej.

Plakat 50 urodziny22

3 grudnia 2013 r., w auli Szkół Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej odbyło się podsumowanie dotychczasowych konkursów związanych z obchodami 50.-lecia Bolka i Lolka organizowanych i przeprowadzanych przez Fundację Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja i Gimnazjum Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej.

Zostały wręczone dyplomy i nagrody za wykonane prace plastyczne dzieciom ze szkół podstawowych i przedszkoli. Swoje kilka minut mieli też laureaci konkursu muzycznego – autorzy i wykonawcy piosenek o tematyce związanej z Bolkiem i Lolkiem.

Tego samego dnia, we wspomnianej auli miał też miejsce konkurs „Wielka podróż z Bolkiem i Lolkiem” przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej poświęcony kulturze, historii i geografii świata. Konkurs odbywał się w trzech etapach: indywidualny pisemny, drużynowy pisemny i drużynowy ustny. W przerwach młodzież i opiekunowie wysłuchali i obejrzeli dwie prelekcje, sprawozdania z podróży (do Chin i Indonezji). Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani książkami, a trzy zwycięskie drużyny otrzymały dodatkowo plecaki i słodycze z podobizną Bolka i Lolka.